Yıldızname Falı Nedir Nasıl Bakılır?

İslam dünyasında önemli bir konuma sahip olan Yıldızname falının yorumcuları, bunun bir fal olmadığını özellikle vurgular. Yıldıznameye baktırmak için, doğum tarihi, doğum saati, kişinin anne adı gereklidir.

Yıldızname Falı Nedir Nasıl Bakılır?
Editör: Hasan
19 Haziran 2020 - 23:40 - Güncelleme: 08 Ekim 2021 - 15:10
Yıldızname Falı Nedir Nasıl Bakılır?
İslam dünyasında önemli bir konuma sahip olan Yıldızname falının yorumcuları, bunun bir fal olmadığını özellikle vurgular. Yıldıznameye baktırmak için, doğum tarihi, doğum saati, kişinin anne adı gereklidir. Bu bilgiler alındıktan sonra kişinin ebced hesabı yapılır ve Yıldız haritası yorumlanır. Doğduğunuz günden ölümünüze kadar olan süreci anlatan Yıldızname ile önemli dönüm noktaları, kadersel gelişmeler, evlilik, hastalık, maddi ve manevi konular öğrenilir. Eskiden din alimleri tarafından bakılan Yıldızname günümüzde astroloji ile yakından ilgilenen medyumlar tarafından da yapılmaktadır.

Yıldızname Nedir?
Yıldızname sayesinde pek çok kişi kaderi hakkında merak edilenleri, yorumcular ve yıldız haritası sayesinde öğrenebilir. Yıldızname ile kişinin ölümüne kadar olan süreç anlatılabilir. Yıldızname genellikle fal ile karıştırılır. Faldan farkı ise Yıldızname'nin geleceğe daha yakın ve gerçekçi yorumlar sunmasıdır. Yıldız falına bakmak için oluşturulmuş kitaplara Yıldızname ismi verilir. Bu kitaplar falcılık konusundan oldukça uzak, bilimsel bir dille yazılmıştır. Bu kitapları okuyacak ve yorumlayacak derin bir bilgi birikimi gerekirken, alanında uzman kişiler, Yıldızname'ye herkesin bakamayacağını, güvenilmeyen kişilere baktırılmaması gerektiğinin altını önemli bir şekilde çizer.

Yıldızname'ye Bakmak İçin Bilinmesi Gereken Bilgiler Nelerdir?
Yıldızname'ye baktıracak olan kişinin; doğum tarihini, doğum saatini, anne adını bilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerle kişiye ait bazı özel sayılar çıkarılır ve bu sayılara denk gelen Kur'an ayetlerine bakarak Yıldızname yorumlaması yapılır. Kişinin anne ve kendi isminin karşılığı olan rakamlar çarpılır, sonuçlandığında o rakamlar yorumlanır. Kişinin geleceğinin nasıl olacağına göre artıları ve eksileri ile uzman tarafından yorumlama yapılır. Her insanın yıldız haritası ayrıdır, tıpkı kaderlerin farklı olması durumu gibi.


 
Yıldızname Özellikleri Nelerdir?
Yıldızname'nin bakılabilmesi için öncelikle kişinin isminin ebced hesabının yapılması gerekir. Bu ilim bir yerde havas ilmi olarak da anılır. Kimileri Yıldızname'nin burçlarla birleştiğini düşünür. Kişinin asıl burcunun hesaplanabilmesi için Arapça sahip olduğu isminin harfleri belirlenmelidir. Türkçe ismin Arapça ‘da hangi harflere denk geldiği hesaplanmalıdır. Bu işlemden sonra bulunan harflere bazı işlemler uygulanır.
 
Yıldızname'den Hangi Bilgiler Öğrenilebilir?
- Baktıran kişinin karakteristik yapısı

- Ölme süresine kadar neler yaşayacağı

- Kaç kere evlilik yapacağı

- Uğurlu ve uğursuz günleri

- Büyünün olup olmadığı

- Koruyucu meleklerinin ismini

- Çocuk sayısını

Herkes Yıldızname Bakabilir Mi?
Herkes gerçekçi Yıldızname bakamaz. Yıldızname bakabilmek için kişinin derin bir bilgi birikiminin olması gerekmektedir. Osmanlı döneminde din alimlerinin de baktığı Yıldıznameyi günümüzde astroloji ile ilgilenen medyumlarda incelemektedir. Uzman kişi ya da kişilerin baktığı Yıldızname ile hayatınızın dönüm noktalarını öğrenebilir, kadersel süreçte sizi nelerin beklediğini öğrenebilirsiniz. Yıldızname aracılığıyla, kişinin bugünü dünü ve geleceği yorumlanabilir. İslam dünyasında fala karşı izlenen sert tutum Yıldızname'ye karşı gerçekleşmemiştir. Çünkü Yıldızname'ye fal gözüyle bakılmaz ve fal olarak değerlendirilmesi işin uzmanları tarafından doğru bulunmaz. Yıldızname bakan alimler, herkesin, herkese Yıldızname baktırmaması gerektiğini tembihler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.