Yaşlı Gözükmenize Neden Olan Makyaj Hataları

Cilt yüzeyindeki kusurlara çare bulmak, cildin daha canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlamak için makyaj günlük hayatın kurtarıcıları arasında bulunur.

Yaşlı Gözükmenize Neden Olan Makyaj Hataları
Editör: Hasan
01 Temmuz 2020 - 12:53
Ancak makyajla daha dinamik ve etkileyici gözükmek isterken, makyaj hataları nedeniyle yaşlı gözükebilirsiniz. Özellikle bu riskle karşı karşıya kalmamak için aşağıdaki adımlara dikkat etmekte fayda vardır:

Fondöteni Kalın Sürmek
Kalın ve yoğun miktarda sürülen fondöten yaşınızın büyük gözükmesine yol açabilecek en önemli hatalar arasında bulunur. Bunun yerine ince ve hafif bir fondöten tercih edebilirsiniz. Uyguladıktan hemen sonra makyaj süngeri yardımıyla kırışıklıklara denk gelen fazla fondöteni dağıtmanız gerekir. Daha genç gözükmek için daha duru bir makyaj yapmanız büyük önem taşır. Ancak cildinizin düzenli bakımını da ihmal etmemeniz önemlidir. Cilt bakımını düzenli bir şekilde yaparak cildin daha canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan makyajda aradığınız sonuca ulaşmak için cilt bakım rutinine dikkat etmekte fayda vardır.Gözaltı Morlukları İçin Doğru Ürün Kullanmak
Yaş ilerledikçe gözaltındaki deri tabakasında incelmeler meydana gelir. Bu nedenle gözaltına uygulanan ağır kapatıcı ürünleri, gözaltı morluklarının daha fazla vurgulanmasına neden olacaktır. Bu tarz bir hataya düşmemek için bu bölgeye açık ve hafif türden bir kapatıcı uygulamanız gerekir. Daha iyi sonuçlar alabilmek için kapatıcıyı parmakla uygulamak yerine, fırça ile uygulamayı seçmelisiniz. Parmakla uygulamak kırışıklıkların kapanmasına neden olmaz. Bunun yerine fırça ile kapatıcının daha iyi bir şekilde morlukları kapatmasını sağlayabilirsiniz.

Yanlış Pudra Uygulaması
En fazla kullanılan makyaj malzemelerinden biri olan pudralar bazen yanlış uygulanabiliyor. Durumun bu şekilde olması ise kırışıklıkların ön plana çıkmasına zemin hazırlar. Pudrayı hafif şekilde burun ve çene bölgesine uygulamanız gerekir. Özellikle gözaltlarına pudra uyguladığınızda bu bölgedeki kırışıkların ön plana çıkmasına neden olabilirsiniz. 

Eyeliner ve Far Uygulaması
Gözaltına eyeliner sürdüğünüz takdirde gözleriniz olduğundan daha küçük gözükecektir. Aynı zamanda koyu renkli eyeliner çeşitlerini gözaltına uyguladığınızda gözaltı morluklarını ön plana çekmiş olursunuz. Gözaltı morluklarına dikkat çekmemek için bu bölgede eyeliner kullanmamak gerekir. Bunun yerine ürünü göz kapağının üzerine uygulayabilirsiniz. Ayrıca far rengi seçiminin de özenli bir şekilde yapılması gerekir. Parlak farı göz kenarlarına uygulamanız halinde, buradaki çizgilerin daha fazla ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Parlak türdeki far modellerini daha çok göz kapağının ortasına sürmeniz gerekir. Ayrıca gözaltı morluklarından şikayetçi olanların daha canlı ve açık far tonlarını tercih etmesi yerinde olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.