Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

Dünyada gezilebilecek, görülebilecek o kadar çok yer var ki! Karar vermekte zorlanayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yorgunluğunuzu atacak ve bolca dinlenebilecek, aynı zaman da gezerek gezi kültürünüze bir şeyler katacak bir tatil ihtiyacı hissediyor olabilirsiniz.

Vizesiz Gidilebilen Ülkeler
Editör: Hasan
01 Temmuz 2020 - 00:52
Eğer bütçeniz kısıtlıysa, tatil fikrine spontane bir şekilde karar verdiyseniz ve önceliğiniz vizesiz ülkelerse yazımıza göz atmanızda fayda var.
 
Arnavutluk
Vizesiz ziyaret edilecek ülkeler denince akla gelen ilk yer Arnavutluk oluyor. Ziyaret planınız 80 günden az ise Arnavutluk'a vize almadan gidebilirsiniz. Sadece hususi pasaportunuzun olması yeterli olacaktır. Arnavutlu, Balkan ülkeleri arasında ziyaret edilecek yerler arasında.
 
Bahamalar
Bahamalar dendiğinde akla ilk gelen öncelikle balayı olsa da sıradan bir tatil diliminde de sıkça tercih ediliyor. Vizesiz bir ülke arıyorsanız, Kuzey Amerika'da yer alan Bahamalar'ı tercih edebilirsiniz. Bahamalar vize gerektirmiyor olsa da turizm amaçlı gittiğinize dair sizden belirli belgeler istiyor. Tatil sürenizin ise 8 yı geçmemesi şart.
 
Bosna – Hersek
Ülkemize oldukça yakın olan Bosna-Hersek de vizesiz gidilebilen ülkeler arasında. Yalnızca 90 gün kalmak koşuluyla Borsa- Hersek'i ziyaret edebilirsiniz. Bosna-Hersek'in ülkemize yakın olması ve ekonomik olması da seyahatinizi ekonomik açıdan daha da rahatlatacaktır.
 
Dominika
Dominika'yı gezebilmeniz için yalnızca pasaportunuzun olması yeterli. Ülkede konaklama süreniz yalnızca 21 gün, daha fazla kalmak istediğiniz takdirde vize almanız gerekmekte.


 
Gürcistan
Komşularımız arasında yer alan Gürcistan'a da vizesiz bir şekilde gidebiliyorsunuz. Gidebilmeniz için lazım olan tek şey ise kimliğiniz. Gürcistan'ı ziyaret süreniz ise en fazla 1 sene olarak belirlenmiştir.
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Ülkemizin yavru vatanı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor. Kimliğiniz ile diledilediğiniz zaman gidebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Vize ve pasaport istemeyen, ada konumunda olan Kıbrıs'a yalnızca deniz ve hava yolu ile seyahat edebiliyorsunuz.
 
Kosova
Vize ve pasaport istemeyen Kosova'nın tek şartı 90 günlük ziyaret süresini geçmemeniz. Kararınızı verip biletinizi almanız yeterli olacaktır.
 
Makedonya
Türkiye'den olduukça fazla misafir ağırlayan Makedonya da 90 günlük süreyi geçmemek şartıyla vizesiz gidebiliyorsunuz.
 
Maldivler
Maldivler de tıpkı Bahamalar gibi genelde yeni evli çiftlerin balayı tatili için tercih ettiği yerler arasında. 30 günü aşmayacak seyahatiniz için yalnızca pasaportunuzla vize almadan Maldivlere gidebilmeniz mümkün. Egzotik atmosfere sahip olan bu ada için gereken tek şey bir pasaport!
 
Yukarıda belirttiğimiz ülkeler dışında videsiz gidilebilecek daha birçok yer mevcut. Vize talep etmeyen bu ülkelere yalnızca pasaport şartıyla ve belirtilen süreleri aşmamak kaydıyla hemen bir bilet alabilir ve unutulmayacak bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.