Uzay Heparı Kimdir Hayat Hikayesi

Türkiye’nin belki de kısa zaman içerisinde en çok dikkat çeken isimlerinden biri olmayı başaran fakat yaşadığı trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden şarkıcı Uzay Heparı’nın hayatı hakkında detaylı ve doğru bilgiler sizler için yayınlanıyor.

Uzay Heparı Kimdir Hayat Hikayesi
22 Mayıs 2020 - 12:44

Şarkıcı Uzay Heparı’nın biyografisi ve hayatıyla alakalı bilinmeyen, bilinen tüm bilgiler burada.

MÜZİSYEN UZAY HEPARI’NIN BİYOGRAFİ BİLGİLERİ

29 Temmuz 1968 tarihinde İstanbul ilinde hayata gözlerini açtı. Eti ve Yayla Heparı’nın erkek evladıdır. Saint Benoit Lisesi’nde eğitim görmesi ve mezun olmasının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü başarıyla bitirmeyi başaran Uzay Heparı, 1988 senesi içerisinde Zuhal Olcay’ın Küçük Bir Öykü Bu ve Akrep Nalan’ın Dağ Çiçeği isimli albüm projelerinde piyano çalmış ve böylelikle profesyonel şekilde müzik kariyerine başlamıştır. Günümüzün ‘Minik Serçe’si olarak tanınan ünlü şarkıcı Sezen Aksu’yla beraber çok uzun zaman müzik projelerinde beraber çalıştılar. Şarkıcı Uzay Heparı, hem beste hem de prodüksiyon işleriyle uğraşıyordu.

Başarılı şarkıcı Sezen Aksu’nun Deli Kızın Türküsü adlı albümünün prodüktörlüğünü üstlenen şarkıcı Uzay Heparı, Sertab Erener, Levent Yüksel ve Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılarla da çalışma halindeydi. Modacı olan Zeynep Tunuslu’yla evlenen şarkıcı Uzay Heparı, yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz’ın oturduğu ve başrollerinde ise Deniz Türkali ve Derya Erbaş’ın yer aldığı 1993 senesinde sinema sektörüne sunulan Gece, Melek ve Bizim Çocuklar adlı filmle kamera önüne geçerek, oyunculuğunu sergiledi. Beyoğlu’nun arka sokaklarında geçmekte olan olaylar ve underground teması çerçevesinde çekilen film kült olmayı başardı ve şarkıcı Uzay Heparı’nın oyunculuk performansı herkes tarafından alkış aldı.

Şarkıcı Uzay Heparı, Aşkın Nur Yengi’nin Hesap Ver ve Sıraı Bekliyorum, Nükhet Duru’nun Geberiyorum, Levent Yüksel’in Med Cezir, Sertab Erener’in L’al ve Sakin Ol ve Demet Sağıroğlu’nun Kınalı Bebek adlı müzik albüm projelerinde gerçekten de büyük uğraş verdi. Kınalı Bebekle alakalı yaptığı çalışmaların sona ermesinin ardından yola çıktı.VEFAT ETMESİNE NEDEN OLAN KAZA

20 Mayıs 1994’te motoruyla seyir halinde olduğu sırada oyuncu Demet Akbağ’ın park halinde olan arabasına çarparak kaza geçiren şarkıcı Uzay Heparı, bu dramatik kazanın ardından bitkisel hayata girdi. 11 gün boyunca, hayat mücadelesi veren Uzay Heparı, yaşamını yitirdi. Henüz 6 aylık evli olduğu eşi Zeynep Tunuslu, vefat eden şarkıcıya kaza yapmadan bir gün evvel ‘baba’ olacağının haberini büyük bir mutlulukla vermişti. 5 Ocak 1995 senesinde Uzay Kanat Heparı hayata gözlerini açtı.

Başarılı şarkıcı Sezen Aksu, müzik alanında beraber birçok başarılı işin altına imza attığı ve sevdiği Uzay Heparı’nın vefat etmesinin ardından Yas adlı şarkıyı ona ithaf etti fakat Aksu, üzüntüsünün çokluğundan dolayı bu şarkıyı okuyamadı. Bu şarkıyı başarılı sanatçı Levent Yüksel’e verdi.

Editor:  Hasan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.