Ülkemizde Henüz Keşfedilmemiş 5 Muhteşem Yer

Geziye çıkmayı düşündüğümüzde genelde aradığımız kriterler süslü oteller, pahalı ve şık restoranlar, külfetli uçuşlar vb. oluyor. Herkesin seyahatten beklentisi ve yaşamak istediği zevk farklılık gösteriyor.

Ülkemizde Henüz Keşfedilmemiş 5 Muhteşem Yer
Editör: Hasan
01 Temmuz 2020 - 00:48

Bizler de farklı seyahat zevklerine sahip olan kişiler için bu yazıyı hazırladık.

Belki sakin bir deniz ya da asfaltlı yollar sizin için yeterli değil. Gerçek bir macera ruhuna sahip, rahatlık aramayan ve bilinmeyen toprakları keşfetmekten keyif alan biriyseniz, henüz keşfedilmemiş bu muhteşem 5 yeri mutlaka ziyaret edin.
 
Likya Yolu, Antalya
Büyülü  ve görkemli kayaların peşindeyseniz, Likya Yolu sizin için harika bir yer olabilir. 3000 yıldan daha fazla bir süre evvel Likya halkının terk etmiş olduğu antik kaya mezarları, mekana ek bir cazibe katıyor ve gizem sunuyor.
 
Salda Gölü, Burdur
Salda Gölü, Burdur, Denizli, Antalya’da illerinin ortasında yer alan en temiz göllerden bir tanesidir. Göller Bölgesinde yer alan bu muhteşem göl, strokolik kaya olarak adlandırılan kireç taşı benzeri bir yapıdan oluşmakta. Mars yüzeyinde de rastlanılan bu kayaçlar, gölün yüzeyinde magnezyum üretilmesini mümkün kılmaktadır. Böylece gölün rengi ve sınırları beyaz renktedir.Gölyazı Köyü, Bursa
Gölyazı, Uluabat Gölü üzerinde yüzercesine duran küçük bir adacık. Aslına bakarsanız ipince bir köprü ile ana karaya bağlı bir yarımadadır. Zevkinize göre gezebilme imkanınız var. Eğer sokaklarının havasını soluyup, bir tekne turundan sonra  güne başka yerler de eklemek isterseniz, buradan son derece şeker bir sahil kasabası olan Tirilye, araba ile 45 dakikalık mesafeye sahip. Bu da sizin için daha tempolu bir program olacaktır.
 
Yedigöller Milli Parkı, Bolu
Yedigöller Milli Parkı, içinde barındırdığı yedi  adet küçük göle ilk kez tanıklık ederken, güzelliği ile sık sık kendinden geçen kentsel halk için bir cennettir. Park, neredeyse bütün kayın, meşe ağacı, maun, kızılağaç, karaağaç, köknar ağacı, iç ağaçların çevreyi sarıp salmaladığı bir yeryüzü cennetini andırır. Arazi birçok farklı ağaç ve otla çevrelenmiştir.
 
Ülkemizde keşfedilecek bunca güzel yer varken, evinizde oturmanız için hiç bir sebep yok.Keşfedilmemiş bu muhteşem yerler sizlerin yolunu gözlüyor. Tek yapmanız gereken çantanızı hazırlamak ve yola koyulma.

Bu haber 365 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.