Sabahları Su İçmenin Faydaları

Su içmek kimi zaman gün içinde aklımıza gelmez ancak bilmediğimiz o kadar çok faydası var ki! Japonların gözlerini açar açmaz ilk yaptıkları şeyin su içmek olduğunu biliyor muydunuz?

Sabahları Su İçmenin Faydaları
Editör: Hasan
30 Haziran 2020 - 23:46
Fazlaca geçmiş tarihlere dayanan Japon Su Terapisi birçok hastalığı iyileştirmek için kullanılıyor. Japonlar bu dinç yapılarını da suya borçlu. Suyu ne zaman içeceklerini bildikleri kadar ne zaman içmeyecekleri de çok iyi biliyorlar.
 
Mucizevi Japon Su Terapisi
Japon Su Terapisi; gastrit, şeker rahatsızlıkları, hipertansiyon, astım, kabızlık, ishal, göz hastalıkları, hemoroid, bronşit, tüberküloz, kalp rahatsızlıkları, epilepsi, kulak-burun-boğaz hastalıkları, artirit, kanser, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarına benzer, bir şekilde oldukça ciddi ve bir o kadar yaygın hastalıkların mücadelesinde başvurulan doğan bir yöntem özelliği taşımaktadır.

Japon Su Terapisi, sabah ilk iş olarak boş mide ile yapılmalıdır. Dişinizi fırçalamadan önce ortalama  bardak su içmeniz gerekiyor. Suyun florid içermemesine de özen göstermelisiniz. Dişinizi fırçalayıp, ağzınızı temizleyin fakat 45 dakika boyunca hiçbir şey yememeye özen gösterin.

Her zamanki kahvaltı düzeninizi tekrarlayın. Kahvaltıdan sonraki zaman diliminde 2 saatlik süre boyunca hiçbir şey yemeyin. Orijinal Japon geleneklerine benzer olarak su, hafif sıcak olmalı, ne çok soğuk ne de oda sıcaklığında olmaması gerekir. Uzak doğuda yaşan insalar, yemek sırasında asla soğuk su içmezler. Onun yerine sıcak çay tercih edilir.

Hipertansiyon için 30, diyabet için 30, gastrit için 10 , kabızlık için 10 , tüberküloz için 90, kanser için 180 gün boyunca, artrit problemi olan kişiler ise  bu terapiyi ilk hafta yalnızca 3 gün yapmalı ve sonrasında da günlük uygulamaya geçilmelidir.

Eğer sabah, gözlerinizi açar açmaz su içmekte zorlanan biriyseniz 1 ya da 2 bardakla başlayıp, ilerleyen süre zarfında 4 bardağa çıkarabilirsiniz. Böbreklerimiz saatte 800 ml ile 1000 ml suyu süzebilmektedir. Bu nedenle bir seferde 4 bardaktan fazla su içilmesi durumunda da böbrekler zarar görebilmektedir.
Japonya'da fazlasıyla saygı gösterilen, önemli bir yere sahip ve yaygın bir şekilde uygulanan Japon Su Terapisi'nin kendini gösterebilecek herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Günlük rutininize dahil ettiğiniz takdirde genel sağlığınızın da daha iyiye gitmesine olanak sağlar.


 
Suyu Nasıl İçmeliyiz?
Bilim insanlarının açıklamasına göre; insan midesinin ayakta ve oturur haldeki pozisyonu farklılık gösterir. Ayakta duran bir kişi, eğer sıvı besin tüketirse sıvı direkt olarak onikiparmak bağırsağına geçer. Midenin ufak eğriliğine uyan kısımda mide caddesi olarak adlandırılan oluk bulunur. Sıvı besinler bu yolu takip ederek, ufak bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek, onikiparmak bağırsağına ulaşır.

Eğer kişi sıvıyı oturarak tüketirse bunlar ilk olarak midede birikir, asitle birbirine karışarak mikropları öldürür ve sonrasında onikiparmak bağırsağına geçer. Bu durumda oturarak su içen insan kolera dahil, birçok hastalıklardan korunmuş olur.

Ayakta su tüketildiği zaman, tazyikli su sıkılmışçasına organlar zarar görüyor. Oturur vaziyette su tüketildiğinde ise kıvrılarak, yavaş yavaş midenize ulaşıyor.

Tıpkı akarsular gibi, yavaş yavaş ilerleyerek yatağına doğru ilerliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.