​​​​​​​ Meltem Acet Kimdir

Ülkemizin güzide spikeri ve sunucularından biri olarak tanınan Meltem Acet’in hayatını merak edenler, doğru yerdesiniz. Haber spikeri Meltem Acet’in hayatı hakkında bilgiler yer alıyor.

​​​​​​​ Meltem Acet Kimdir
22 Mayıs 2020 - 08:55

Meltem Acet’in hayatı ve biyografisi detaylı şekilde sizler için hazırlandı.

HABER SPİKERİ MELTEM ACET’İN HAYATIYLA İLGİLİ BİLGİLER

24 Eylül 1982 tarihinde Başkent Ankara ilinde hayata gelmiştir. Terazi burcu olduğu öğrenilen haber sunucusu Meltem Acet’in boy uzunluğu 168 cm’dir ve kilosunun da 52 olduğu yönünde bilgi edinildi.

YURT DIŞINDA FİNANS ALANINDA GÖREV YAPTI

TED Ankara Koleji’ni bitirmesinin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünü kazandı ve buradan başarılı bir şekilde mezun oldu. Ekonomi bölümünü beşincilikle bitirmeyi bildi. Yüksek lisans eğitimini de Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme bölümü kapsamında yapmayı başardı. Burada biraz zaman araştırma görevlisi olarak çalışmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’ye giderek, yurt dışında finans sektöründe çalıştı. Burada finansla alakalı bilgilerini donandı.FOX TV’DE ÇALIŞTI

Haber spikeri Meltem Acet, Fox TV kurumunda stratejik planlama ve reyting analiz bölümlerinde görev yaptı. Bu zamanlarda televizyon programlarına çıkmasına karşın ekran arkasıyla alakalı da önemli bir bilgi birimi vardır.

A Haber televizyon kanalında Z Raporu, Teve2 kanalında Sıra Dışı ve Paranın Nabzı isimli programların sunumunu yaparak izleyicilerle buluştu. Öte yandan Artı 1 TV ve TGRT Haber çatısı altında Ekonomi Müdürü görevini yaptı.

6 MİLYON TL MANEVİ TAZMİNAT

20 Haziran 2018 tarihinde TGRT Haber’de görev yapmaya resmen başladı. 20 Aralık 2018 tarihinde ise Habertürk TV’ye transfer olarak kariyerine orada devam etti. 14 sene kadar evli olduğu Onat Acet ile evliliğini 2019 senesinin Mart ayında verdiği kararla bitirdi. Bu evlilikten ise Ela adında bir kızı vardır. Boşanmasının ardından 6 milyon Türk Lirası gibi yüksek bir manevi tazminat davası almış sonrasında ise eşinin soyadını taşımayı sürdürmüştür.

Haber spikeri Meltem Acet devamlı şekilde engelli ve sahipsiz sokak hayvanlarına yardım etmektedir. Onların bakımını üstlenerek, iyilik yapıyor.

Ünlü Sunucu Meltem Acet, Habertürk TV kanalında hafta sonlarında Ana Haber Bülteni programının sunuculuğunu yapıyor. Diğer yandan hafta içi ise Manşet programının sunuculuğunu üstlenmektedir.

Editor:  Hasan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.