Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Kredi kartları insanlar için artık olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. İnsanlar tüm ihtiyaçlarını kredi kartlarıyla yapmaktadır. Ne alınırsa alınsın kredi kartı ile alınarak taksit yapılmaktadır.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır
Editör: Cemal
17 Haziran 2020 - 01:37
Nakit para günümüz koşullarında birçok insanın cebinde bulunmamaktadır. Kredi kartı ise bazı kişilerde bir tane bazı kişilerde ise 2 ya da 3 tane bulunmaktadır. Alacağınız en küçük bir şey için kullanılan kredi kartlarının kullanımı günden güne daha da yaygınlaşmaktadır. 

Özellikle elektronik, beyaz eşyalar alınırken kredi kartına büyük bir şekilde ihtiyaç olmaktadır. İnsanlar nakit paraları olsa bile kredi kartından alıp kredi kartına ödemeyi tercih etmektedirler. Aksi takdirde uzun süre para biriktirmek zorunda kalmaktadırlar. Bazı yerlerde önceden senet kullanılırken günümüz koşullarında artık senet kalkmıştır. Fiyatların yüksek olmasından dolayı da insanlar ay ay ödeme yolunu tercih etmektedirler. Eğer almak istediğiniz üründe kredi kartı kullanmazsanız o üründen vazgeçmeniz gerekecektir ve bu durum moralinizi bozacaktır.

Kredi kartları birçok yerde kullanılmakta ve çok işe yaramaktadır. Ancak kullanımının en iyi şekilde bilinmesi gerekmektedir. Yapılan alışverişlerde genelde fiyatı düşük olan ürünleri alırken uygun fiyatlı bundan bir şey olmaz diye alışverişler yapılmaktadır. Ancak dikkat edilmediği takdirde de taksitlerin birleşimi size büyük bir borç olarak gelmektedir. Böyle bir durumda ödemelerinizi yapamayacak durumda olduğunuzu düşündüğünüz anda müdahale etmeniz gerekmektedir. Borçlarınızı durdurmak ya da bir düzene sokmak için ilk olarak kredi kartı taksitlendirme yapmanız gerekecektir. Bu işlem bulunan tüm kredi kartı borcunuzun temizlenmesi anlamına gelmektedir. Taksitlendirme yapabilmeniz için birkaç seçeneğiniz vardır. Bunlardan bir tanesi taksitlendirme yapan şirketlerdir. Şirketlere şahsen başvuru yapabilir, internet üzerinden başvuru formu doldurabilir veya şirkete ulaşmanızı sağlayacak olan numaraya mesaj atabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Aklınıza takılan birçok soru vardır ve bu soruların cevaplarını size dönüş yaptıklarında öğrenebilirsiniz. Aklınıza yattıysa verilen cevaplar firmaya şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Birkaç kredi kartınız olsa da yüklü miktarda borcunuz olsa da limitiniz söz konusu olmayacaktır. Borcunuzun tamamını şirketler kapatabilmektedir. Kartınızda limit olduğu sürece her işleminiz kolaylıkla gerçekleşecektir.

Limitiniz yoksa da başka bir kartınız var ise işlem yine gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı taksitlendirme işlemi yapılırken bankaların taksitlendirmesi değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni her bankanın çalışma sistemi farklılıklar gösterebilmektedir. Bankaya göre ödemelerinizde erteleme yapabilmektesiniz. Her bankanın çalışması farklı olduğundan erteleme yapmayan bankalarda bulunmaktadır.Kredi Kartı Taksitlendirme Sistemi Nasıl Çalışır?

Yaşanılan süre içerisinde her insanın ihtiyaçlarını karşılaması gerekmektedir. Yaşamını sürdürmesi içinde çalışması gerekmektedir. Çalışarak kazanılan paralar ihtiyaçların karşılanması için çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Alışveriş meselesi bazı insanlar için hobi bazı insanlar için ihtiyaçtır. Elektronik eşyalar, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri gibi yüksek fiyatlı ürünlerin alınabilmesi için insanların kredi kartı kullanmaları zorunlu hale gelmiştir. İnsanların ceplerinde bu ihtiyaçların karşılanması için yeterli para bulunmamaktadır.
Nakit para olduğunda ise o ayın nasıl çıkacağı ise soru işaretidir. Karşılanan her ihtiyacın fiyatları mağazadan mağazaya değişmektedir. Genel olarak 100 TL fark olabilmektedir ve insanlar en uygun yerden alışverişi tercih ederler. Kredi kartı kullanan kişilerin ödemelerini zamanında yapmaları gerekmektedir. Ödemelerinizi rahat yapabilmek amacıyla maaşınıza yakın zamanları tercih etmelisiniz ve bunu bankaya bildirmelisiniz. Harcama yaparken de hesap kesim tarihinize göre dikkatli davranmalısınız.

Kredi kartı borçlarının ödeme zamanları 10 ile 15 gün arasında değişebilmektedir. Ödemelerinizi düzenli olarak yapmak için özen göstermelisiniz. Ödemeleriniz düzenli değilse belirli bir süre sonra kara listede adınızın olması kaçınılmaz olacaktır. Buda ileride sizlere sıkıntı yaratacaktır. Bunu engellemek için ödemelerinizi düzenli yapmalı ve ödeme tarihlerini geçirmemelisiniz. Bazen insanların acil ihtiyaçları olabilir ve bunları karşılamak için de kredi kartları kullanılır. Daha sonra ödemesi zor olur ve bu durumda da kredi kartı taksitlendirme yapmanız gerekebilir.

Kredi kartı taksitlendirme işlemi için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında küçük çaplı borçlar için kullanılan yöntem nakit avans yöntemidir. Nakit avans kullanılabilmesi için kart içerisinde kullanılabilir limit olması gerekmektedir. Kartınızda ne kadar limit varsa tamamı için değil biraz daha az miktarda kullanım sağlayabileceksiniz. Çekeceğiniz paraya göre banka tarafından faiz oranı belirlenmektedir. Kabul ettiğiniz takdirde de parayı çekebileceksiniz. Ne kadar uzun vade o kadar faiz olacaktır, bunu unutmamalısınız.
Kredi kartı borcunuz günden güne artıyor ve siz artık ödeyemeyecek kadar zor durumdaysanız yapmanız gereken bankaların sizlere sunmuş olduğu en iyi imkânlardan olan kredi kartı taksitlendirme için özel tekliflerinden yararlanmak en mantıklı olanıdır. Bankalar kendi içlerinde daimi müşterileri için özel kampanyaları olmaktadır. Mesaj veya mail yolu ile sizlere bu konuda bilgi vermekte ve şubeye ziyaret etmenizi istemektedirler. Bu teklifleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Ancak bu tekliflerden genelde iyi ödeme yapan müşteriler daha kolay yararlanabilmektedir. Sizlere özel kredi imkânları sunabilir vade ve faiz oranları düşük olan kredilerden de yararlanabilirsiniz. Öncelikli olarak kendi bankanızın imkânlarından faydalanmanız daha uygun olacaktır.

Kredi kartı taksitlendirme işlemini sicilinizden dolayı banka ret etmiş olabilir. Bu durumda da tanıdığınız insanlardan bir miktar borç para istersiniz. Ancak artık insanlar çevresindeki kişilere borcu ödemeyeceğini düşünerekten borç para vermemektedir. Böyle bir durumda sizden senet ve kefil istemeyecek olan firmalardan destek isteme yöntemi kalacaktır. Borçlarınızın tamamını kapatacak olan şirketler sizlere en iyi yardımcı olanlardır. Yaptıkları işleri yasal olarak gerçekleştirmektedir. Öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun için internetten başvuru formu doldurabilir, telefonla iletişime geçebilir, şahsen başvurabilir ya da tanımlı olan mesaj numaralarına ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri size en kısa sürede dönüş yapacaklardır. Sizi aradıklarında aklınıza bulunan soruların cevaplarını da bulabilirsiniz. Eğer size uygunsa kimliğiniz ve kredi kartınızla firmanın bulunduğu yere gidebilirsiniz. Firmada sizinle görüşen kişi tüm borçlarınızı hesaplamaktadır. Çok az da bir komisyon eklenerek ödemeniz gereken tutarı belirlemektedirler. Daha sonra kartınıza borcunuz ödenmekte ve tekrar çekim yapılmaktadır. Kaç ay taksit isterseniz ödeme planı da size göre ayarlanmaktadır. Bu işlem çok kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.