Kirpik Perması Nasıl Yapılır, Kirpik Perması Yaptıranlar Neye Dikkat Etmeli

Günümüzde ise uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak daha da kolaylaştı. Özellikle estetik bir takım yöntemler sayesinde kirpikleriniz olduğundan çok daha güzel, gür ve canlı görülebilir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır, Kirpik Perması Yaptıranlar Neye Dikkat Etmeli
21 Haziran 2020 - 19:02

Dahası bu kirpikler, kalıcı kirpiklerin aksine istediğiniz zaman kurtulabileceğiniz kadar da size özgürlük sağlıyor. Geçici kirpik uzatma yöntemleri dediğimiz bu yöntemler arasında belki de en çok kullanılanlarından bir tanesi de kirpik perması denilen yöntemdir. Günümüzde oldukça popüler, nispeten ucuz ve kullanımı kolay bir kirpik uzatma yolu olan kirpik perması nasıl yapılır, ne işe yarar  gibi sıklıkla merak edilen sorulara cevapları sizler için derledik.

Kirpik Perması Neden Bu Kadar Popüler

Optik ilüzyonu hatırlayın. Aynen sihirbazların şovlarında olduğu gibi aslında kirpik perması da bir tür optik ilüzyona yol açıyor. Kirpikler ne kadar yukarı doğru eğimli ise o derece daha uzun görünüyorlar. Keza aynı şekilde kaküllerin de alın ortasına sarkıtılması da daha uzun kirpiklere sahipmiş gibi bizleri gösterir. Bu tür yöntemler kadınların daha derin ve anlamlı bir bakışa sahip olması için gereken küçük makyaj ve bakım hileleridir. Bu etkiyi ister sağlayın ister sağlamayın, kirpik kıvırma veya da kirpik perması kişinin kendi tercihine kalan ve kullanışlılık ile güvenli makyaj arasında oluşan bir yelpazede kişisel tercihe göre şekillenen arzulardır.

Kirpik Perması Nasıl Uygulanır

Öncelikle kirpiklere özel bir yapıştırıcı madde sürülüyor ve mini köpük silindirlerin etrafına sarılır veya eşit derecede küçültülmüş ısıtılmış klipsler ile sabitlenir. Bu sabitleme neticesinde kirpikler o silindirin veya klipsin kavisini almaya başlar. Bu esnada kirpiklere uygulanan baskı nedeniyle gözü kapatmanız oldukça güçleşebilir. Ancak dert etmeyin bu geçici bir durumdur. Ardından küçük ve özel bir fırça yardımıyla kirpiklere özel bir solüsyon veya krem sürülerek bu kirpikler perma sürecinde kıvrılmaya bırakılır. Bu süreç permanın plastik bir folyo ile örtülmesi ve akabinde 45 dakika kadar bu vaziyette bekletilmesi ile devam eder. Perma aşamasında kullanılan kimyasal maddelerin etkisi bu süre sonunda maksimum seviyeye erişir ve daha sonra hızla etkisini kaybeder. Gerekirse yeni plastik folyo uygulamasıyla permanın etkisi 5-10 dakika daha bekletilir.

Kirpik Perması Nerede Yaptırabilirim

Estetik merkezleri, güzellik merkezleri ve bayan kuaförlerinde kirpik perması yaptırmak mümkündür. Hatta eli maharetli bazı hanımlar için kendileri de evde kirpik perması yapmak mümkün olabiliyor.Kirpik Permasının Faydaları ve Zararları Nelerdir

Kirpik permasının etkisi en az 3-4 ay sürer ve bu süre zarfında kirpikleriniz gerçekten çok olağanüstü kıvrımlı olacaktır. Permayı yapan kişinin ustalığına ve kullanılan kimyasal maddenin kalitesine göre kirpik perması ömrü ortalama olarak 60 ila 120 gün kadardır. Kirpik perması yaptırmak özellikle gözler açısından biraz rahatsız edici olabilir ama güzellik uğruna değer düşüncesi olan bir çok kadın bu zahmete katlanabilmektedir.

Her uygulama ve operasyon gibi kirpik perması yaptırmanın da bir takım risk ve tehlikeleri mevcuttur. Özellikle yanlış ve acemi ellerde yapılan kirpik perması uygulaması kişinin gözüne kimyasal maddenin kaçması durumunda acı verici olabiliyor ve göz ve derisinde hasara neden olabiliyor. Perma solüsyonunun gereğinden fazla tutulması neticesinde cildin bu kimyasal maddeye maruz kalması da irritasyon, yanma ve hatta gözde görme kaybına bile yok açabiliyor. O nedenle kirpik perması yaptıranlar bu uygulamayı gerçekten profesyonel biçimde yapmayı bile kişilere yaptırmalı diye düşünüyoruz. Bundan dolayıdır ki en ucuz kirpik perması özellikle İstanbul, Ankara İzmir gibi şehirlerde aranmamalı, bunun yerine bu işi hakkıyla yapan ancak fiyatı da uygun olan kişilere kirpik perması uygulaması yaptırılmalıdır.

Editor:  Meva

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.