Kerim Tekim Kimdir Hayat Hikayesi

Türkiye’nin kısa zamanda genç, başarılı şarkıcılarından biri olma yolunda ilerlemeyi başaran fakat trafik kazası sonucu yaşamını yitiren şarkıcı Kerim Tekin’in hayatı hakkında önemli bilgileri burada sizler için topladık.

Kerim Tekim Kimdir Hayat Hikayesi
22 Mayıs 2020 - 08:41

Şarkıcı Kerim Tekin’in biyografisi ve hayatı ile alakalı ayrıntılı, doğru bilgileri buradan alabilirsiniz.

ŞARKICI KERİM TEKİN BİYOGRAFİ BİLGİLERİ

Tam adının Kerim Haydar Tekin olduğu bilinmektedir. Koç burcudur. Şarkıcı Kerim Tekin, 18 Nisan 1975’te Erzincan ilinde hayata gözlerini açmıştır. Orta okul eğitimini sürdürürken vokal ve gitar kursları alarak kendini geliştirdi. Lise yıllarında, müzik hayatına başlangıç yaptı. İstanbul Atakoy Lisesi’nden başarılı bir şekilde mezun oldu. 17 yaşına geldiği zaman gece kulüplerinde sahne almaya başladı. Bozuyuk Maden Fakültesi birinci sınıfta eğitimini sürdürüyordu. Annesinin ismi Handan Tekin’dir ve Seda Tekin isminde de bir ablası bulunmaktadır.

KAR BEYAZ ŞARKISI TREND OLDU

1994 senesinde S Müzik şirketiyle anlaşma yaparak profesyonel bir takımla beraber ilk albümünü çıkarmak amacıyla düğmeye bastı. ‘’Kara Gözlüm’’ ismini alan ilk profesyonel albümü 1995 senesinde piyasaya sürüldü. ‘’Kara Gözlüm’’ albümüyle beraber sahne çalışmaları da hız kazandı. ‘’Haykırsam Dünyaya’’ ismini taşıyan ikinci albümünü 1997 senesinde piyasaya sürdü. Bu son albümünün içinde yer alan ‘’Kar Beyaz’’ isimli şarkısı gündeme gelmeyi başardı. Kar beyaz şarkısının herkes için farklı bir yeri vardır. Bu şarkıda ölümü ve aşkı anlatmaktadır.27 KİLO VERDİ, İMAJINI DEĞİŞTİRDİ

Şarkıcı Kerim Tekin bir zamanlar oyunculuk tecrübesini de 1996 senesinde Show TV’de ekranlara gelen Mirasyediler isimli dizide Teoman karakterine hayat vererek edindi. Dizi bitmesinin ardından da ikinci albüm çalışmaları için harekete geçti ve tamı tamına 27 kilo vermeyi başardı.

YURT DIŞINDA KONSER YAPTI

Çıkardığı albümler dolayısıyla kısa sürede müzik piyasasında adından söz ettiren şarkıcı Kerim Tekin, yurt içi ve yurt dışında birçok bölgede konser projeleri gerçekleştirerek, sevenleriyle bir araya geldi.
Romantik şarkılarıyla bütün ilgiyi üstüne çekmeyi başaran şarkıcı Kerim Tekin, yakışıklı olması ve sempatik tavırlarıyla genç kesim tarafından kısa süre içerisinde tanındı ve ününe ün kattı.

TRAFİK KAZASINDA VEFAT ETTİ

Şarkıcı Kerim Tekin, 28 Haziran 1998’de bir festival organizasyonundan İstanbul iline döndüğü sırada Afyonkarahisar yakınlarında yaşadığı zincirleme trafik kazası sonucunda daha 23 yaşındayken hayatını kaybetti. Bütün sevenleri çok üzüldü.

Editor:  Hasan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.