Haluk Levent Kimdir

Ülkemizde başarılı bir şarkıcı olan Haluk Levent hakkında bilgileri sizlere ileteceğiz. Şarkıcı Haluk Levent’in hayatıyla alakalı merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Haluk Levent Kimdir
Editör: Hasan
22 Mayıs 2020 - 08:29 - Güncelleme: 08 Ekim 2021 - 15:19
Haluk Levent Kimdir
Ülkemizde başarılı bir şarkıcı olan Haluk Levent hakkında bilgileri sizlere ileteceğiz. Şarkıcı Haluk Levent’in hayatıyla alakalı merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Başarılı şarkıcı Haluk Levent’in biyografi bilgileri detaylı ve doğru halde sizlere ulaştırılıyor. Şarkıcı Haluk Levent’in hayatını merak edenler doğru yerdesiniz.

HALUK LEVENT’İN BİYOGRAFİSİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER
26 Kasım 1968’de, Adana ilinin Yüreğir ilçesinde dokuz kardeşin sekizincisi olarak hayata gelmiştir. Annesinin isminin Sabriye olduğu bilinmektedir. İlk ve ortaokul eğitimini Sabancı İlköğretim Okulu’nda bitirdi. Ortaokul zamanlarında yaptığı taklitler dolayısıyla, tiyatroya yöneldi. Lise eğitimini Adana Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Başarılı şarkıcı Haluk Levent’in tiyatroyla alakalı gerçekleştirdiği etkinlikler lise seneleri içerisinde de sürdü.

ÜNİVERSİTE HAYATI PARLAK DEĞİL
Lise eğitimini bitirmesi sonrasında Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni kazandı. Burada Orman Mühendisliği bölümünde eğitim almaya başladı. 1 sene kadar burada eğitim almasına rağmen devam etmemeye karar verdi. Ardından ise Ankara Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanma başarısı gösterdi ama yine bir sene okudu ve ardından ayrıldı. İkinci senesinde Orta Doğu Üniversitesi Fizik Bölümü’nü kazandı ama yine her zamanki gibi eğitimini tamamlamadı. Bu defa Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nü kazandı fakat yine devam etmeyerek adeta rekor kırdı. Son olarak ise Bilkent Üniversitesi Dil Öğretim’e kaydını yaptırdığı biliniyor.HAYIR KONSERLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Bu zamanlarda ticaret ile alakalı da girişimleri olan şarkıcı Haluk Levent, işlerini toparlayamamasından dolayı 1992 senesinde İstanbul iline geldi. Şarkıcı Haluk Levent, başarı sağlayamayan bir ticaret adamı olarak Adana ilinden ayrılmaya karar verdi ve kendini adeta yollara vererek kaderinin yere gitti. İlk albümünün isminin ‘Yollarda’ olmasının en büyük sebebi ise o zamanlarda yaşadığı tecrübeleridir. Birçok şehre giderek buralarda şarkılar söyledi. Para toplamak amacıyla sokak sanatçılığı yaptı. Bazı zamanlarda ise bir hasta kız çocuğuna iyilik yapmak amacıyla şarkılar söyledi. Kimi böyle gönüllü işlerde başarılı olurken bazılarında ise başarılı olamadı. Ortaköy’de yer alan barlarda çalışarak maddi gelir elde etmeye çabalayan Haluk Levent, 1992 senesinin sonlarına gelinirken ilk profesyonel albümü olan ‘’Yollarda Bulurum Seni’’yi Nokta Müzik şirketiyle beraber gerçekleştirdi. O albüm ülkemizin genelinde 600.000 adet satarak, rekor gerçekleştirdi. Bu albüm sayesinde ününe ün katan Haluk Levent, sayılamayacak kadar çok hayır konserleri verdi. Buradan elde ettiği maddi gelirlerin hepsini yüzlerce ihtiyaç sahibine harcadı.

SATIŞ REKORLARI KIRDI
Yaptığı ilk albüm sonrasında 1995 senesinin Ekim ayında ‘’Bir Gece Vakti’’ bir milyon adete yaklaşan satış sayısıyla müzik piyasasında adeta bomba etkisi yarattı. 1996 senesinin sonuna doğru ‘’Arkadaş’’ albümünü piyasaya sundu.

CEZAEVİNDE YATTI
1989 senesinde çekte tahrifat suçu gerçekleştirdiğinden dolayı 1997 senesinin Ağustos ayı içerisinde cezaevine konuldu. 9 ay 15 gün kadar hapse mahkum edildi, cezasını çekti. Cezaevinde kaldığı sırada uzun saçlarını kesme kararı aldı ve Akkuyu bölgesine yapılması planlanan Nükleer santral projesini protesto eden insanlara yolladı. Cezaevi zamanında da sevenleri tarafından yalnız bırakılmadığını ifade eden şarkıcı Haluk Levent, cezaevinden çıkmasının ardından konserler yapmayı sürdürdü.

Cezaevinde cezasını çekmesinin ardından yeni bir albüm projesi hazırlamak amacıyla çok az bir zamanı bulunuyordu çünkü 18 aylık askerlik görevi onu beklemekteydi. Bu şartlar çerçevesinde 1998 senesinin Eylül ayı içerisinde ‘’Yine Ayrılık’’ albümünü piyasaya sürdü ve askere giderek, vatani görevini yaptı.

BİR EVLİLİK YAPTI
Haluk Levent, 2006 senesi içerisinde Neslin Yonarlar ile nikah masasına oturdu. 17 Kasım 2014 tarihinde bu evliliği son buldu. 2008 senesinde hayata gelen Ela Levent isimli bir kız çocuğu vardır.

Günümüzde AHBAP adlı kurumuyla beraber organizasyon ve yardım desteği gerçekleştiren şarkıcı Haluk Levent, ülkemizin her geçen gün çok sevilen sanatçılarından biri olmayı başarıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.