Fulya Kalfa Kimdir

Türkiye’nin başarılı haber spikerlerinden biri olarak öne çıkan Fulya Kalfa’nın hayatıyla ilgili birçok önemli bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Güzel sunucu Fulya Kalfa’nın biyografisiyle alakalı önemli detayları burada sizlere aktarıyoruz.

Fulya Kalfa Kimdir
Editör: Meva
15 Mayıs 2020 - 21:36
Haber spikeri Fulya Kalfa’nın hayatı ve biyografisi hakkında bütün merak edilenleri sizler için yazdık.

Spiker Fulya Kalfa’nın Hayatıyla İlgili Bilgiler

CnnTürk televizyon kanalının güzel ve sempatik sunucularından biri olan Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983 tarihinde Başkent Ankara’da hayata gözlerini açtı. Hayatına başladığı ve büyüdüğü Başkent Ankara ilinde bulunan Özel Arı Lisesi’nden mezun oldu. Sonrasında ise Bilkent Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimi aldı. Burada bu eğitimini başarılı bir şekilde bitiren yetenekli sunucu Fulya Kalfa sonrasında ise Sadri Alışık Kültür Merkezi’nin çatısı altında Temel Oyunculuk kursları alarak kendisini geliştirdi.

Yapımcılık ve Yönetmenlik Sorumluluğunu Üstlendi

Televizyonculuk kariyerine, 2005 senesinde Tv8 televizyon kanalında ekranlara gelen ‘’Erkan Tan ile Başkent’ten’’ isimli programla adım atan sunucu Kalfa, siyaset alanından sanata kadar birçok sayıda program kapsamında yapımcılık, editörlük ve yönetmenlik yaparak gelişimini sürdürdü. Başarılı sunucu Fulya Kalfa bu sırada kariyerine İstanbul’da sürdürme kararı almasının ardından Tv8 kanalında birçok eğlence,  müzik ve life style programlarının yapımcılığını ve yönetmenlik görevlerini yaptı.

Spor Programlarını Sundu

Televizyonculuk kariyeri çerçevesinde edinmiş olduğu tecrübeleri ekranlara taşımaya karar vermesinin ardından Ciner Yayın Grubu yöneticileri tarafından adı değiştirilecek olan Kanal 7/24 isimli spor kanalında spikerlik yaparak izleyicilerle buluştu. ‘’Transfer Dosyası’’ ve ‘’Orta Saha’’ isimli programların hem hazırlığını hem de sunuculuğunu yaptı. Bu programlarda yorumculuk yeteneğini de konuşturmayı ihmal etmedi. Bu sırada bu işleri yaparken yazmayı çok sevdiğinden dolayı köşe yazıları yazarak farklı konularla alakalı fikirlerini okurlarıyla paylaştı.2018’de CnnTürk'e Geçti

2006 senesinde Habertürk TV’ye geçiş yapan sunucu Fulya Kalfa, ara bülten, gece bülteni ve Ana Haber programlarında sunuculuk yaptı. 2018 senesinin Eylül ayı içerisinde CNN Türk kanalına geçiş yaptı ve kariyerine burada devam etti.

Hayvanları Çok Seviyor

Hayvanları sevmesiyle ön plana çıkan haber sunucusu Fulya Kalfa, hayvan haklarıyla alakalı birçok gönüllü işte yer alıyor. Ailesiyle vakit geçirmeyi seven Fulya Kalfa, boş vakit buldukça sevdiği kişilerle zamanını geçirmeye gayret ediyor. Uzun yürüyüşler yaparak, kendi formunu koruyor. Başka başka spor branşlarıyla amatör şekilde ilgileniyor. Edinilen bilgilere göre haber sunucusu Fulya Kalfa, kulaklıklarıyla müzik dinlemeyi gerçekten çok seviyor.

Ünlü sunucu Fulya Kalfa, sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanıyor. Şu anda Instagram profilinde 97.100 kadar takipçisi bulunuyor. CnnTürk kanalında Ana Haber programını sunmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.