Emlak Sektöründe Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Emlak sektörüne atılmak mı istiyorsun, her sektörde de olduğu gibi emlak sektöründe de bazı ip uçları vardır.

Emlak Sektöründe Başarılı Olmanın Püf Noktaları
Editör: Cemal
24 Nisan 2020 - 23:44 - Güncelleme: 04 Mayıs 2020 - 13:40
1) Alternatif yatırımları takip edin. 

Özel olarak da faiz oranlarını takip etmelisiniz. Eğer olur ya faiz oranları düşer ise o zaman Gayrimenkul fiyatları yükselecektir. Gayrimenkul fiyatları yükselirse emlak fiyatları düşmüş olur.

2) Kredi çekerek gayrimenkul satın almak isterseniz, almak istediğiniz gayrimenkulün parasının en az yarısı sizin cebinizde kalsın.

3) Döviz ile kredi kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Kısa vadede kar ediyor gibi görebilirsiniz, ama uzun vadede zarar etme ihtimalinizi de unutmayın.

4) Şartlar nasıl olursa olsun Türkiye’deki gayrimenkul ücretlerinizi uzun vadede yükselmeyi kesmeyecek. Niteliklerine göre daha ucuz gayrimenkul bulursanız kaçırmamanızda büyük fayda var.

5) Yabancı kesimler gelecek olan 5 yıl içerisinde Türkiye’nin kıyı şeridinden çok konut satın alacaktır. 
Kısa ve orta vadede emlak sektöründen para kazanmak isteyen girişimciler, kıyı şeridine yönelmeniz şiddetle tavsiye ediliyor.

6) Mortgage sistemi ile birlikte orta vadede ve uzun vadede gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin önlerine önemli ve değerli fırsatlar çıkacak uyaralım. Bu fırsatları kaçırmayın. Pişman olmayın.

7) Orta gelir ve alt gelir grubu için en uygun, ucuz, cüzdanı yormayan, en makul fiyatlar ile satışını TOKİ yapmakta. 

Türkiye’nin neresinde olursa olsun, TOKİ’den gayrimenkul satın almaktan korkmamalısınız, uzun vadede çok kar edebilirsiniz demedi demeyin.

8) Site tarzı yaşam stilleri gelecekte çok yaygın hale gelecek. Konut satın almak istiyorsanız, sitelerden almaya çalışın diyoruz.

9) Yatırım amaçlı konut, gayrimenkul vs. almak istiyor iseniz ve kira gelirine ihtiyacınız yok ise, arsa satın almanızı öneririm. Ancak arsa satın alırken, fiyatı ve özelliklerini çok iyi araştırmalısınız. Arsada önemli fiyatlarla karşılaşmanız an meselesi.

10) Yol ve yatırım başta olmak üzere, kamu yatırımları bölgede emlak fiyatlarını yükseltecektir, emin olun. Gayrimenkul satın alırken, çift nokta arasında tercih yapacaksınız eğer, kamu yatırımlarının çok olduğu bölgeyi seçmelisiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.