Ebru Baki Kimdir

Ülkemizin deneyimli spikerlerinden biri olarak göze çarpan Ebru Baki’nin hayatı hakkındaki bilgileri merak edenler için bu içeriğimizi derledik. Ünlü spiker Ebru Baki’nin biyografisindeki tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabileceksiniz.

Ebru Baki Kimdir
Editör: Meva
16 Mayıs 2020 - 00:32
Son zamanlarda gündem olan spiker Ebru Baki’nin hayatı ve biyografisi en kaliteli şekilde burada.

Spiker ebru Baki’nin Hayatıyla Alakalı Ayrıntılı Bilgiler

Ünlü spiker Ebru Baki, 1975 senesinde İstanbul ilinde hayata geldi. Ünlü spiker şu anda 45 yaşındadır. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde aldı. Stajyerlik zamanından bugüne kadar medya sektörü kapsamında aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Stajını Hüttiyet’te Yaptı

Üniversite eğitimini aldığı zamanlarda Hürriyet Gazetesi’nin ekonomi bölümünde staj eğimini aldı. Lise yıllarında eğitim için müracaat ettiği programlar sayesinde yurt dışına çıkma imkanını buldu ve farklı burslardan yararlanarak eğitimi esnasında sıkıntı yaşamadı.

Ödüllere Layık Görüldü

İletişim Fakültesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü’nde eğitimini sürdürdü. Hürriyet Gazetesi’nde stajyer olarak başladığı aktif çalışma süresi muhabirlik görevine kadar uzadı. Burada 7 sene kadar çalışarak, kariyerine iyi bir referans oluşturdu. İş dünyası, bilişim ve tüketici haberleriyle alakalı olarak farlı ödüller kazanma başarısı gösterdi.

Ekonomi Haberlerini Sundu

Hürriyet kurumunun ardından televizyon macera serüveni resmen başlamış oldu. CnnTürk kanalında yer alan ekonomi haberlerinin sunuculuğunu üstlendi. CnnTürk ekranlarında bulunan Parametre ve Ebru İle Pazarlık programlarının sunuculuğunu yaptı.Araştırmacı Özelliği Vardır

Ekonomiyle alakalı bilgili olmasının nedeni ise araştırmacı özelliğidir. Ekonomi alanında yaptığı çalışmalar sonucunda gerçekten de geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Ekonomiyle ilgili birçok yorum yapmaktadır ve bu yorumlar bilimselliğe dayalıdır.

Meraklı bir yapısı vardır. Bu merak özelliğiyle gazetecilik çerçevesinde kendini donatmış ve bilgi dolu olmuştur.

Piyanoyu Seviyor

Ünlü spiker Ebru Baki’nin hobileri olarak piyano çalmak ve binicilik sporunu sayabiliriz. Diğer yandan ekonomi alanıyla ilgili yaptığı araştırmalar bulunmaktadır.

Son zamanlarda televizyonda sunduğu programlarda gösterdiği performans ile izleyicilerin dikkatini çekiyor. Kimi zaman olumlu kimi zaman ise olumsuz eleştiriler almaktadır.

Ünlü spiker Ebru Baki, hafta içi günlerinde Habertürk Tv ekranlarında izleyicilerle bir araya gelen Para Gündem programını sunmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.