Dünya Hayatı İle İlgili Sözler, Dünya Sözleri

Hayat, insanlara verilen kısa bir ömürdür. Yani dünyada kalınacak dönem bir süre ile sınırlıdır, çünkü insan ölümlüdür. Fakat insanın dünyadaki hikayesi bu kadar değildir elbette; dünya hayatı sözleri bu konuya değinen anlamlı sözlerdir.

Dünya Hayatı İle İlgili Sözler, Dünya Sözleri
Editör: Hasan
26 Mayıs 2020 - 00:46 - Güncelleme: 26 Mayıs 2020 - 00:53
İnsan ve Dünya

İnsanın dünyadaki hayatı her anlamda kolay değildir. Doğadaki diğer canlılardan farklı olarak insanın yavrusu son derece korumasız doğar. Her şekilde korunmaya, bakıma ve beslenmeye muhtaçtır.Bir insanın bebeklik evresinden yetişkin olarak kendi hayatını sürdürebilecek düzeye gelmesi en iyimser varsayımla ortalama 15- 18 yıldır. Görüldüğü üzere insanı dünyada kolay bir yaşam beklemiyor. Karşımıza çıkan çeşitli dünya hayatı sözleri işte tam da bu konulara dikkat çeker.

İnsan Hayatı Hakkında

Dünyada, insanın bir yandan fiziki varlığını sürdürebilmesi için koşulların oluşması gerekir. Bunlar barınma, korunma, beslenme, geçimini sağlamak için çalışıp gelir elde etmek, neslini çoğaltmak yani aile kurmaktır. Öte yandan insan sosyal bir varlıktır ve ruhsal anlamda da kendini geliştirmesi gerekmektedir. İnsanın ahlaki olarak gelişimi ile ilgili birçok dünya hayatı sözleri vardır.

Hayat, neler düşünür ve yaparsanız aynısını size zamanı geldiğinde iade eden matematiksel bir denklem gibidir. Siz kendinizi ne kadar severseniz, insanlar da size o kadar sevgi göstereceklerdir.

Hayatta en mutlu insan, huzurlu bir aileye sahip kişidir.Dünya Hayatı İçin Söylenmiş Sözler

Dünya geçici gölgedir. Hz. Ali


Dünyada garip bir yolcu gibi ol. Hadis-i Şerif

Dünya zevkleri acıdan başka bir şey değildir. Honore de Balzac

Kişi bu dünyaya tenezzül etti mi, bala kapılmış sineğe benzer. Sâdi

Dünyanın, aldatanlar ve aldatılanlardan oluştuğunu göreceksiniz. Honore de Balzac

Hepimiz aynı gemideyiz, hepimiz birbirimize gebeyiz. Murathan Mungan

Gönlünde Hak arzusu olan kişide dünya arzusu bulunmaz. Emir Sultan

Yedi iklim dört köşeyi dolandım. Meğer dünya her tarafta bir imiş. Dadaloğlu

Dünyada rahat yoktur ama saadet vardır. Alâaddin Başar

Bu dünya fanidir sakın aldanma. Mağrur olup tac-u tahta dayanma. Yedi iklim benim deyu güvenme. Uyan ey gözlerim, gafletten uyan! Uyan uykusu çok gözlerim uyan. Sultan III. Murat

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.