Cruise Gemisiyle Seyahat Deneyimi

Sabah uyandınız ve  gözlerinizi yeni güne açtığınızda karşınızda masmavi engin sularda bir deniz olduğunu hayal edin. Böyle bir hayali kim istemez, değil mi? Otel odanızın da sizle birlikte tatil yaptığını düşünün.

Cruise Gemisiyle Seyahat Deneyimi
25 Haziran 2020 - 20:48

Her sabah gözünüzü açtığınızda farklı şehirlerde, farklı ülkelerde olduğunuzu hayal edin. Böyle muhteşem bir tatil planı hayal ediyorsanız, Cruise Gemisiyle seyahat yapmak tam size göre.

Gece seyahat edip, gündüzleri  farklı yaşamları deneyimleme keyfine erişmek istiyorsanız, bavullarınızı hazırlayın, tatile çıkmaya son derece hazırsınız. Üstelik gemi ile seyahat etmenin  bir güzel tarafı da bavulla uğraşmaya gerek yok, odanıza yerleşin ve tatilinizin keyfini çıkarmaya başlayın!
 
 
 
Cruise Gemisiyle Seyahat Etmek

İlk olarak kendinize bir rota çizmeniz gerekiyor. Nasıl bir tatil yapmayı planladığınızı, hangi limanda binip hangi limanda ineceğinizi belirlemeniz gerek. Seyahat firmaları birçok farklı rotalara sahip. İyi bir planla, anlaşacağınız firmalarla detayları görüşebilir ve yola koyulabilirsiniz.

Seyahatinizin rotasına karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey, aynı otel rezervasyonu yapar gibi Cruise gemisinde konaklamak için bir oda kiralamak. Her otelde olduğu gibi Cruise gemisinde de bir çok oda mevcut. Biraz külfetli olsa da tatilin tadına tam anlamıyla varmak istiyorsanız, deniz manzaralı  bir oda seçebilirsiniz.
 
Cruise Gemilerinde Neler Yer Alıyor?

Birçok Cruise gemilerinde yüzme havuzları, aquapark, buz pateni, tırmanma duvarı, çeşitli sporlar yapabilecek alanlar, fitness, kütüphane, gece kulüpleri, casinolar, kabare şovları, dans yarışmaları, kokteyller, partiler, sinema, konserler, güzellik salonları, saunalar, masaj salonları vb. gibi bir çok alan mevcut.Cruise Gemisiyle Seyahat Etmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Check-in : Geminin kalkacağı limanda kalkış saatinden en az 3 saat önce gelmiş olmaya özen gösterin. Check-in işlemlerine başlamış olun. Pasaport işlemlerini göz ardı etmeyin. Yanınızda gerekli belgelerin olduğundan emin olun.

Alışveriş : Gemide nakit para kullanılamıyor. Cruise gemisine binerken verilen kartla alışveriş yapabiliyorsunuz. Bu harcamaların da sizin kredi kartınıza yansıtılacağını unutmayın.

Evcil Hayvanlar : Gemilerde evcil hayvan kabul görmektedir.

Gemi Tutması : Seyahat sırasında gemide sarsılmanızı önleyici sistemler sayesinde mide bulantınız hemen hemen hiç olmayacaktır. Kendinize çok fazla güven duymuyorsanız, önleminizi önceden almanızda fayda var.

Vize: Seyahat edeceğiniz ülkeler sizden vize talel ediyorsa, vize başvurularınızı en az 1 ay önceden yaptırmış olun. Vizenizi seyahatinizden önce hazır edin.

Rezervasyon İptali: Tur paketinize imza atmadan önce mutlaka iptal şartnamesini iyice okuyun. Herhangi bir durumda, paketinizi iptal etmeniz halinde sözleşmede yer alan iptal şartnamesi uygulanacaktır.

Check out: Gemiden ayrılmadan 1 gece önce bavullarınızı odanızın kapısına bırakmanız gerekiyor. Görevlilerden biri bagajınızı alıp, çıkışa kadar götürecektir. Çıkışta bagajınızı alıp Cruise turunuzu tamamlamış oluyorsunuz.

Bu benzersiz deneyimi yaşamak istiyorsanız durmayın, haydi valizleri hazırlamaya!

Editor:  Hasan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.