Çocuk ve Evcil Hayvan için Güvenli Ev Oluşturmanın Basit ve Pratik Yolları

Ebeveynlerin çoğunda evin etrafında bebek prova gereçleri vardır. Hatta çoğunu nasıl kullanacağınızı bile biliyor olabilirsiniz. Tüm süslü araçlar olmasa bile, hem çocuklarınız hem de evcil hayvanlarınız için güvenli bir ev ortamı yaratmanıza yardımcı olacak bazı basit adımlar vardır.

Çocuk ve Evcil Hayvan için Güvenli Ev Oluşturmanın Basit ve Pratik Yolları
Editör: Hasan
14 Mayıs 2020 - 14:34
Gizli Tehlikeleri Arayın

Evinizdeki bazı tehlikeler zararsız ve hatta sağlıklı görünebilir. Houseplans mükemmel bir örnektir. Hem küçük çocukların hem de evcil hayvanların arada sırada bir çiçek veya yaprak üzerinden zarar gördüğü bilinmektedir. Çocuklar ve kediler için güvenli iç mekan bitkileri hakkında bilgi edinmek için zaman ayırın.

Yüksek mobilya ve raflar da düşecek veya biryere çekilecekse ciddi bir tehlike oluşturabilir. Açıldıklarında cepheye ağırlık ekleyebilen çekmeceli şifoniyerler özel bir risktir. Duvar saplamalarına sağlam bir şekilde sabitlemek için emniyet kayışları veya braketleri kullanın.

Tatil veya parti süslemeleri de hızla tehlikeli olabilir. Balonlar, parlak çelenkler ve cam süslemeler, şenliklerden paniğe kadar hiçbir zaman bir durum alabilir. Tehlikelerle ilgili uyarıları okuyun ve süslemeler dışarıdayken küçük çocuklar ve evcil hayvanlar için yeterli denetim sağladığınızdan emin olun.Güvenlik Ekipmanlarını Kontrol Edin

Temel malzemeleri içeren bir ilk yardım çantası bulunmalı ancak küçük çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır. Bu, ilaçları içinde tutarsanız özellikle önemlidir. En azından yapışkanlı bandajlar, gazlı bez, antiseptik ve antibiyotik merhem almak istersiniz. Ağrı ve alerji ilaçları, böcek sokması ve yanık losyonu gibi yardımcı olabilir.

Duman dedektörleri ve karbon monoksit alarmları evinizin her yerine monte edilmelidir. Düzgün çalıştıklarından emin olmak için pilleri altı ayda bir kontrol edin veya değiştirin. Bir felaketin erken uyarısı için küçük bir bedel.

Yangın söndürücüler, potansiyel tehlike arz eden her şeyin yakınında bulunmalı ve erişilebilir olmalıdır. Mutfak, gazla çalışan ısıtma ünitelerinin yakınında veya şöminenin yanında ortak yerlerdir. Çocuklarınız yeterince büyükse, yangın söndürücüleri nasıl güvenle kullanacaklarını öğretin. Sadece acil bir durum varsa bir yetişkin almayı bildiklerinden emin olun.

Evinizde ikinci bir kat varsa, hızlı bir çıkışı kolaylaştırmak için üst katlarda acil bir yangın merdiveni merdiveninizin olması gerekir. Küçük, kompakt ve kullanımı kolaydır ve ailenizin evden çıkması gerekiyorsa ancak ana merdivenleri kullanamıyorsa paha biçilmezdir.

Bir şey olması durumunda herkesin nereye gitmesi gerektiğini ayrıntılarıyla anlatan bir aile acil durum planınız olduğundan emin olun. Gerçek bir acil durumun karışıklığında eylemlerin unutulmaması için de uygulayın. Zaman kritik olduğundan, güvenli bir şekilde çıkıp çıkmadıkları konusunda fark yaratabilir.Kimyasallar

Ev temizleyicileri, yutulması halinde potansiyel olarak tehlikeli olabilecek kimyasallarla yüklenir. Bazıları cilde temas ederse tahrişe neden olur. Onları meraklı veya eğlenceli gözlerden uzak, güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun. Kimyasalları gıdaların yakınında saklamamak en iyisidir. Onları bir arada tutmak, özellikle çamaşır ve bulaşık yıkama kapsülleri gibi temizleyiciler söz konusu olduğunda, şekerle kolayca karıştırılabilen küçük olanlar için biraz karışıklığa neden olabilir.

Yeşil temizlik ürünlerine geçmek, çocuklarınızın ve evcil hayvanlarınızın maruz kaldığı kimyasal miktarını sınırlamanın kolay bir yoludur. Daha fazla insan onları kucaklarken, bulmak daha kolaydır. Çevrimiçi veya özel mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz, ancak çoğu market ve büyük kutu mağazasının da iyi bir seçimi vardır.

Sağduyu kullanmak ve birkaç önlem almak, evinizi hem çocuklar hem de evcil hayvanlar için güvenli tutmak için uzun bir yol kat edebilir. Doğru ekipmana sahip olmak, yol boyunca meydana gelen kazalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Unutmayın Ücretsiz Reprint Makaleler, hiçbir şey uygun yetişkin gözetimi yerine geçmez.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.