Çocuğunuzu Bilgisayar Bağımlılığından Kurtaracak 5 Öneri

Eğer çocuğunuz bilgisayar bağımlısıysa ve siz bu durumdan şikayetçiyseniz bu sorunu çözmek için doğru yerdesiniz. 

Çocuğunuzu Bilgisayar Bağımlılığından Kurtaracak 5 Öneri
Editör: Hasan
16 Haziran 2020 - 19:32
Çocuklar bu devirde bilgisayara, sanal aleme çok yatkınlardır çünkü bu teknolojilerin içine doğmuşlardır. Bunun çözümü çocuklara bağırmak, şiddet göstermek,zorla yaptırmak kesinlikle değildir onlarla güzel bir şekilde bu problemi çözebilirsiniz.

1) Onlara Ödüller Verin

Mutlaka sevdikleri çikolatalar, yemekler, oyuncaklar vardır çocukların. Eğer bilgisayar başında zaman geçirmezlerse onlara bunlardan bir tane hediye edeceğinizi söyleyebilirsiniz. Emin olun bu sorunu çözmek için çok kolay bir yol.

2) Onlara Bilgisayarın Çok Kullanımın Zararlarını Bir Yetişkine Anlatır Gibi Anlatın

Onlar küçükte olsalar sonuçta küçük insanlar bunu unutmayın. Onlarda birer birey. Onları karşınıza alıp bir yetişkinmiş gibi konuşursanız hem onlara birer kişilik vermiş hemde onlarla güzel bir arkadaşlık kurmuş olursunuz. Anlatıyorum anlamıyorlar mırıldanmalarını duyuyor gibiyim. Bir kez değil anlayıncaya kadar konuşmalısınız.3) Farklı Hobiler Bulun

Yemek yapmak, oyun oynamak, resim çizmek, müzik aleti çalmak gibi bir sürü hobi yaratın onlara. Bunlardan birini sevdirebilirseniz bir daha kesinlikle konusu bile geçmeyecektir aranızda bu sorunun.

4) Onunla Spor Yapın    

Çocuğunuzun annesi veya babası olarak ona spor yapmayı ve yararlarını öğretin. Onunla spor yapın, yaptırın. Hem ona sağlıklı bir yol çizmiş olacak hem zararlı alışkanlıklardan uzak tutmuş olacaksınız. Belki bir spor dalında profesyonelleşir ve meslek haline getirir.

5) Onunla Eski Oyunlar Oynayın

Eski oyunlarda nedir diyenler oldu sanırım, eski oyunları saklambaç ile açıklayabilirim sanırım. Misal onunla evde saklambaç oynayın. Öğretin ona bu güzel oyunları her şey bilgisayar içindeki sanal alem olmadığını aşılayın. Fiziksel oyunların güzel olduğunu görecek ve bir daha oynamak isteyecek.

Başarılar canım aileler!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.