Barış Akarsu Kimdir

Ülkemizin genç şarkıcılarından biri olarak tanınan ve ani bir şekilde trafik kazası sonucunda yaşamını yitiren Barış Akarsu’nun hayatına dair ayrıntılı bilgileri sizlere aktaracağız.

Barış Akarsu Kimdir
Editör: Hasan
16 Mayıs 2020 - 00:05
Şarkıcı hakkındaki Barış Akarsu’nun biyografisi bilgilere buradan ulaşabileceksiniz. Şarkıcı Barış Akarsu’nun hayatı ve biyografisi en özgün ve güncel şekilde burada.

Barış Akarsu Biyografisi Hakkında Detaylı Bilgiler

Yakışıklı şarkıcı Barış Akarsu, 29 Haziran 1979 tarihinde Zonguldak ilinde hayata geldi. Yengeç burcu olduğu bilinmektedir. 2004 senesinde televizyon programı olan Akademi Türkiye yarışmasına dahil oldu ve burada ünlü oldu. Bu yarışma sonucunda birincilik elde etmeyi başardı. Şarkıcı Barış Akarsu, Star TV ekranlarında yayınlanan Yalancı Yarim isimli televizyon dizisinin başrolünde yer aldı.

Basketbol Oynadı

Şarkıcı Barış Akarsu’nun annesinin adı Hatice, babasının ismiyse Selahattin Akarsu’dur. Zonguldak’tan Amasra’ya göç ederek orada yaşamaya başlayan Barış Akarsu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve ardından Amasra Lisesi’nde eğitimini sürdürdü. Şarkıcı Barış Akarsu, küçük yaşta olmasına rağmen kente gelen müzisyenlerin etkisinde kalmış flüt, mızıka, gitar gibi farklı enstrümanları çalmaya heves etti. Sporla da yakından ilgilenen Barış Akarsu, 4 sene boyunca basketbol ve karate kurslarına gitti. Lise eğitimi zamanlarında ise Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel bir şekilde yelkencilik yapmadan da geri durmadı.Antalya’da Animatörlük Yaptı


Lise eğitimi sonrasında müzisyenliğin yanında animatörlük de yapmıştır. Bu işleri yaparak geçimini sağlayan Barış Akarsu, Antalya ilinde kaldı ve ardından da Karadeniz Ereğlisi’ne göç ederek burada bulunan barlarda şarkıcı olarak sahneye çıktı. Yakışıklı şarkıcı Barış Akarsu, öte yandan burada yayın yapan yerel televizyon ve radyo kurumları için programlar hazırlayıp sundu.

Arkadaşlarını Kırmadı, Yarışmaya Katıldı

2004 senesinde arkadaşlarının da çok ısrar etmesinden dolayı televizyon kanalı ATV’de projesi gerçekleştirilen yarışma programı olan Akademi Türkiye’ye başvurdu ve dahil oldu. Bu programda seyircilerin dikkatini çeken ve herkesin sevgisini kazanan Barış Akarsu, yarışmanın birincisi olmayı başardı. Ama yarışmanın ödülü olarak ilan edilen hiçbir vaat gerçekleşmedi. Kaset projesi yapılmadı ve Monaco şehrinde organize edilmesi düşünülen World Best yarışmasının da iptal olmasından dolayı bu yarışmaya da dahil olamadı. İstanbul ilinde hayatını sürdürmeye başlayan Barış Akarsu, kendisinin faaliyet göstermesiyle beraber 2005 senesinin Ocak ayında ‘’Islak Islak’’ adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. Albüm içerisinde yer alan Islak Islak ve Kimdir O şarkıları gerçekten de çok beğenildi ve ününe ün kattı. Bütün Türkiye’de konser organizasyonları düzenlendi. 2006 senesinin Ağustos ayında ‘’Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek’’ isimli ikinci albüm projesini piyasaya sundu. Bu albüm içerisinde bulunan ‘’Vurdum En Dibe Kadar’’ adlı şarkı, onun çıkışını sürdürmesini sağladı.Yalancı Yarim Dizisinde Rol Aldı

2006 senesinden itibaren Star TV televizyon kanalında bir dizi projesi olan Yalancı Yarim’in başrolünde izleyicilerle bir araya geldi. Dizi kapsamında hayat verdiği Tarık karakteriyle herkes tarafından daha çok sevilen Barış Akarsu, oyunculuk performansıyla bu sektörde de yararlı işler yapabileceğinin sinyalini verdi.

Birçok Ödül Aldı

Şarkıcı Barış Akarsu, USDER tarafından ‘’Sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri öneme’’ göre bakarak vermiş oldukları ödüller kapsamında ‘’ROCK Dalında En İyi Şarkıcı Ödülü’nü almayı başardı. FUTURE dergisi tarafından ise Yılın En Sevilen Rock Sanatçısı Ödülü’ne ve Cem Karaca Özel Ödülü’nü alma başarısı
gösterdi.

Bodrum’da Hayatını Kaybetti

4 Temmuz 2007 tarihinde Bodrum’da geçirdiği kaza sonucunda yaşamını yitirdi. Tüm sevenleri, çok ama çok büyük bir üzüntü yaşadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.