Astrolojide 9. Ev

Astrolojide 9. Ev tam olarak felsefe, perspektif ve yolculuk evidir.  Latince 9. evi betimleyen kelime ‘’İter’’dir. ‘’İter’’ kelime anlamıyla ‘’yolculuklar’’ anlamına gelir.

Astrolojide 9. Ev
Editör: Hasan
30 Mayıs 2020 - 18:50
9. Ev maddi Dünyada yer alan her şeyin ötesinde bir zihin ve anlayış yerdir. Uhrevi bir mekandır. Bir bütün 8. evde tamamlanır. 9. Evde de bunun sonucu görülür. Astrolojide 9. ev yay burcu tarafından yönetilir.

Ölümden sonra yaşam hakkında bütün soruları uyandırır.  Bireyin ölü bir noktadan devam etme yeteneğini gizler. Çoğu kez bir yerde sıkışan, belirli olay ya da travmaları geçemeyen insanların 9.evleri ile bağlantılı olarak 8. Evle ilgili problem yaşadığı görülür.

9. Ev birincil anlamda eğitim ve seyahat evidir. 9. Ev kişinin hayatında görünen bütün öğretmenleri ve/veya guruları farklı insanlar koşullar ve mekanlar aracılığı ile bireyin yaşamına taşır. Kişinin bakış açısını genişleten ona yeni bir şey öğreten, onun ileri doğru hareketini saplayan her şey 9. Ev ile ilgilidir.Bireyin yaşam felsefesi dini, hukuksal ve etik konuları da burada yer alır. Astrolojide 9. Ev kişinin yaşamında genişleme ve büyümeye imkan verir. Bireysel yönü ve gidilmesi gereken yolları işaret eder. Astrolojide 9. ev kişinin üzerinde tahakküm kuran korkuların atılmasını sağlarken, kişiye bu aşamadan sonra gelecek pek çok şeyin imajını gösterir.

9. Evin yorumlaması yapılırken, bir önceki evde yer alan ( 8.evde) gerçek potansiyel incelenmelidir.  Korkan kişinin perspektifi geniş olmaz, bilgi edinemez ve gerçek gururunu koruyamaz, gereken hassasiyeti gösteremez. Korkular 9. evin kişiye sağladığı yaşamın kalitesine ve büyümesine zarar verir.

9.Ev en mükemmel konumda olsa dahi 8. evdeki korku, işten çıkarılma ve değişiklikten kaçınmak gibi durumlar baskınsa, geniş bir perspektiften olaylara yaklaşmak mümkün olmaz. Yüzeye çıkarılan her korku bireyi yeni bir bilgiye, yükseköğrenime, yeni bir ülkeye ya da ilişkiye götürür. Bu nedenle 9. ev ikinci evlilik evi olarak da tanımlanabilir.  Yapılan bir değişiklikten ya da yapılan bir başarısızlıktan sonra gelmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.