Astrolojide 8. Ev

Astrolojide 8. Ev dendiği zaman burasının diğer bütün evler arasında en nefret edilen yer olduğu rahatlıkla söylenebilir. Buradaki çelişki bireyin kendisinden, kendi sınırlarından korkularından ve tabularından başka gerçek anlamda nefret edecek bir şey olmadığının ortaya çıkmasında yatıyor.

Astrolojide 8. Ev
Editör: Hasan
30 Mayıs 2020 - 18:47
Bu ev kirli olan her şeyin, çöplerin, öfkenin, duyguların, ilişkilerin ve özgür bırakılması gereken her şeyin, halının altına itilen her şeyin ele alınmasını reddeden bir yerdir.

En son analizde,  pek çok şey reddedildikten sonra aynı zamanda yaşam döngüsünün kaçınılmaz bir parçası olarak yolun sonu olarak görülen ölüm evi olarak da betimlenir. Hatta bazen de reenkarnasyon evi şeklinde tanımlanır. Latincede isimlendirilmesinde ‘’Mors’’ kelimesi kullanılır. Mors kelimesinin anlamı ’’ölüm’ demektir.Astrolojide 8. ev Akrep burcu (Scorpio) tarafından idare edilir. Burada daima söz konusu olan nefret ve intikamdır.  Yaşamdaki giden, ölü, gömülmüş olan şeyleri yönetir. 8. Eve ait en önemli gizem burada bireyin anlayışından da söz edilmesidir. Sekizinci evin tam olarak anlaşılması için bireyin sonu olmayan hiçbir şeyin başlamadığını ve bu hipotezin tam tersinin de doğru olduğunun kabul etmesi gerekir. 8. Evde hüküm süren gezegen, görünmeyen bir gezegendir. 8. Ev için söylenebilecek bir başka söz ‘’Bir insanı kazancı bir başkasının kaybıdır ‘’ cümlesi olabilir. Çünkü 8. ev başka birinin mallarını ve bizim geride bırakarak sahip olduğumuz her şeyi simgeler.  Bu durum tam 8. evi sembolize eder.   

8. Ev bir değişim evidir. Yolda yer alan bütün kıvrımlarda, bilinç dışı yaşamı tehdit eden durumlardan   bireyi koruyan her şey söz konusudur. 8. Ev bir kurtuluş yeri olsa da, aynı zamanda bir tehlike ve korku mekanıdır. Kendisinden önceki evden gelen ilişkilerden etkilenir, hatta bunlara bağlıdır.  Yaşamda bir kenara atılan bütün insanlar, biriken değişim ve kabul edilmediği için dışlanan sorunların yarattığı tıkanıklıklar, mutsuzluklar burada görülebilir. Bunların sebep olduğu korkular da bu evde bulunur.

8. Ev aynı zamanda bütün tabular gibi bütün içten cinsel ilişkilerin bulunduğu, tuhaf tercihlerin yer aldığı, anlaşılması çok zor seçimleri ve bireyin utandığı her şeyi bulabileceği bir yerdir. Astrolojide 8. eve bir başka açıdan yaklaşıldığında evlilik ve yeminlerin ötesinde henüz ortaya çıkmayan yaşamlar için umut veren kararlı ve derin ilişkileri betimleyen bir yer olarak da tanımlanır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.