Astrolojide 12. Ev

Astrolojide 12. Evin garip bir yönü vardır. O tam tanımlanmaya başladığında ya da yakalandığı düşünüldüğünde parmakların arasında kayıp gider. Latince ‘’Pisces’’ kelimesi ile tanımlanır.

Astrolojide 12. Ev
Editör: Hasan
30 Mayıs 2020 - 19:00
‘’Pisces’’ kelimesinin anlamı ‘’Hapishane’’dir. Bu nedenle 12. ev kişinin yaşamını akla gelebilecek herhangi bir biçimde hapishaneye dönüştürebilir. ‘’Kendini Geri Çekme Evi’’ olarak da adlandırılmaktadır.  Kişinin doğal ilerlemesi, mantıksal ev sıralamasına göre en sonda bulunur.  

Astrolojide 12. Ev bireyin hayallerinin, bilinçaltının ve dışarıdan gizlenen her şeyinin bulunduğu yerdir.  Gerçek bir hapis veya yaşamda geride tutulan bağlar olsun, ciddi ciddi hapis cezasından bahseder. Genel olarak bu bizim arkamızda bulunan her şeyi, geride kalan her şeyi sembolize eden bir evdir. Bu yüzden geçmiş deneyimlerden edinilen her şeyden en canı biçimde bahseder. Gizlediği şeyler, çevredeki insanlar tarafından görülemez. Bir başka açıdan 6.evin karşısında olduğu için,  günlük rutinlerin tersi olarak da görülebilir.  Bu ev yakın arkadaşlarda ve sosyal ilişkilerde bulunabilecek en büyük bilgi alanıdır ve bazı bireyler dedikodu yolu ile en iyi bilgiyi elde ederken, diğer bireyler bu bilgiyi manevi rehberlik ve destek yolu ile alır.

Astrolojide on ikinci ev hapishane yönetiminin yanı sıra zihinsel kurumlar gibi bütün inziva yerlerinden de bahseder. Burası zor ve gizli bir yerdir. 12 Evde gözler kapanmadan önce içinde ne olduğu görülemez. Kişinin manevi ve mistik yanını belirler.  O zaman bile henüz çözülmemiş bir rüya ülkesidir. 

Yalnızlık ve yansıma, geri çekilme ve kendini feda etme yerdir. Aynı zamanda bireyin rahat yatağı ve en güzel arzuları, yetenekleri ve hayal dünyasıdır.  Bu ev bilinmeyen anlaşılmayan şeylerden bahseder. Olayların net görünmesi için 12. Evin suları fazla bulandırılmamalıdır. 12. Evi iyice anlamak için berrak bir düşünce sistemi ile konulara yaklaşılmalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.