Argan Yağının Mucizevi Faydaları Nelerdir? 

Pürüzsüz bir cilt hoş bir görünüme sahip olmamız için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Pürüzsüz bir cilt elde etmek için ona bakım yaparken beslemek ve yaraları, yanıkları, deformasyonları onarmak çok önemlidir.

Argan Yağının Mucizevi Faydaları Nelerdir? 
Editör: Meva
15 Mayıs 2020 - 19:59
Fas’ta argan ağacının çekirdeklerinden elde edilen argan yağı cilde bakım yaparken aynı zamanda onarım yapan çok önemli bir üründür. Bu ürün içinde bulunan temel yağ asitleri ve yüksek E vitamini sayesinde cildinizi beslemektedir. Ayrıca sadece vücudunuza sürmekle kalmayıp yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.

Argan Yağının Cilt Üzerindeki Faydaları Nelerdir? 

Faslı kadınların güneşin cilt üzerinde meydana getirdiği hasarları iyileştirmek için kullandığı argan yağının faydaları saymakla bitmez. Argan yağı yanıkları ve aşırı pigment birikimini engeller. Sadece yaz aylarında değil her dönemde güneşin etkilerinden korunmak gereklidir. Yapılan araştırmaya göre güneş kremini düzenli olarak kullanan kişiler ara sıra kullanan kişilere göre %24 daha az yaşlanmaktadır. Bunun için içerisinde argan yağı bulunan güneş kremlerini düzenli olarak kullanmak önemlidir. Argan yağı cilt bakımı konusunda en çok öne çıkan özelliği nemlendiriciliğidir. Argan yağı nemlendirici özelliğini ise içerinde bulunan E vitaminine borçludur. Nemlendirici özelliği sayesinde yaşlılık ve kırışıklık oluşumunu da engeller. Argan yapının diğer bir özelliği ise akne ve sivilce karşıtı olmasıdır. Eğer akne ve sivilcelerinizden bıktıysanız argan yağının mucizevi etkisini denemelisiniz. İçerdiği yüksek antioksidan ile yaraların iyileşmesini hızlandırır. Özellikle hamilelik döneminde beliren çatlak izlerini yok eden argan yağının faydalarından birkaçı bunlardır.

Argan Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır? 

Birçok kişisel bakım mağazalarında argan yağı özlü ürünler bulmak mümkündür. Argan yağı özlü ürünlerin yanı sıra argan yağını direkt olarak aktarlardan elde edebilirsiniz. Küçücük bir şişesi bile çok değerli olan bu yağın cildine uygun olanını bulman hiç zor değil. Argan yağı özlü ürünler kullanmak cildinizde hiçbir sorun yaratmazken argan yağını direk olarak cildiniz üzerinde kullanmanız bazı problemlere yol açabilir. Argan yağını direkt olarak kullanmanız ciltte kaşıntı ve döküntülere neden olabilir. Özellikle kabuklu yemişlere alerjiniz varsa bu durumun yaşanma olasılığı oldukça güçlüdür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.