Aloe Vera Yüz Bakım Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Cildimiz güzel bir görünüme sahip olmanın ilk ve en önemli yapıtaşıdır. Bu yüzdendir ki günümüzde cilt bakımı kişisel bakımın çok önemli bir parçası haline gelmiştir.

Aloe Vera Yüz Bakım Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır? 
Editör: Meva
15 Mayıs 2020 - 20:12
Cilt bakımı için birçok ürün kullanırız. Günlük ve düzenli bakımın yanı sıra tahriş olmuş veya zarar görmüş cildimizi onarmakta büyük önem taşıyor. Tahriş olmuş ve zarar görmüş bir cildi onarmanın en etkili yollarında biri aloe vera bitkisini kullanmaktır.

Aloe Vera Cildimize Ne Gibi Katkılar Sağlar? 

Aloe vera ciltte meydana gelen tahrişleri yatıştırmakla kalmayıp ayrıca harika bir ağrı gidericidir. Bunların yanında cildimizi nemlendirerek kırışıklık önleyici bir görevde üstlenir. Cilt yanıkları ve döküntülerinin yanı sıra tıraş sonrası cildi yumuşatmak için de aloe vera kremi kullanabilirsiniz. Rahatsız edici tahrişleri rahatlanmasının yanı sıra cildin yenilenmesini sağlayarak sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Aloe vera cildin iyileşme sürecini de hızlandırır. Yanık ve yaraların çok çabuk iyileşmesini sağlar. Deri hücrelerinin büyümesini uyarır. Anti-septik, anti-mikrobik ve mantar karşıtı özelliklere sahiptir. Tıbbi katkılarının yanı sıra kişisel bakım içinde birçok faydası vardır. Öncelikle aloe vera harika bir temizleyicidir. Ölü hücreleri cildimizden nazikçe uzaklaştırırken cildimizi nemli tutar ve üst katmanın yenilenmesine yardımcı olur. Cildinizi nemlendirerek kırışıklık oluşumunu önler. Cilt hücrelerinin sürekli yenilenmesini sağlayarak yaşlanma belirtilerini önler. Ayrıca antioksidan özelliği de sahiptir. Bu kremi sürekli olarak kullanmak ciltte kuruluk, çatlak, egzama gibi cilt sorunlarının önüne geçer. Buna ek olarak masaj şeklinde uygulandığında kolay emilir ve cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Aloe Vera Kremi Nasıl Kullanılmalı? 

Aloe vera kremini tahriş veya yaralar için kullanıyorsanız mümkün olan en kısa sürede tahriş veya yara olmuş bölgeye sürün. Bu işlemi yara iyileşene kadar her gün tekrarlayın. Birkaç gün sonra yaranın iyileştiğini ve ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz. Diğer yandan kişisel bakım olarak kullanıyorsanız tıraş sonrası, haftalık veya günlük rutin şeklinde kullanabilirsiniz. Birkaç hafta sonra cildinizin daha rahat nefes aldığını, parlaklığının ve canlılığının arttığını, daha sağlıklı bir görünüm elde ettiğini göreceksiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.